yael_cwen (yael_cwen) wrote,
yael_cwen
yael_cwen

תלונה לא.ד. מטלון על סרטי תלת מימד


להלן מכתב התלונה שאני מתכוונת לשגר מחר לחברת א.ד. מטלון לגבי הפצת סרטים בישראל בגירסת תלת מימד בלבד. אם מישהו רוצה להצטרף ליוזמה, בבקשה שלא יעתיק את התוכן בדיוק כי עדיף שהתלונות לא יראו זהות אחת לשניה.


לכבוד א.ד. מטלון בע"מ
יונה הנביא 13
תל אביב 63302

אג"נ,

הנדון: הפצת סרטים בגירסת תלת מימד בלבד

בתקופה האחרונה נראה שחברתכם נוהגת להפיץ כמה מהסרטים שהיא מביאה לארץ אך ורק בגירסת תלת מימד. טכנולוגית תלת המימד היא חדישה ומתקדמת וטוב שאתם מביאים סרטים כאלה לארץ.

אלא שלא כל הקהל מעוניין בסרטים בגירסה זו. מחירי הכרטיסים יקרים יותר, ובחלק מהסרטים תלת המימד הוא תוספת מאוחרת שלא רק שלא משפרת את חווית הצפיה, אלא אף פוגעת בה. חוויה גרועה כזו היתה לי בסרט סיפורי נרניה – המסע בדורך השחר. בגירסה האנגלית לא היתה אפשרות בחירה ומי שרצה ללכת לראות את הסרט בקולנוע נאלץ לרכוש את הכרטיס היקר יותר לגירסת התלת. באופן אישי הרגשתי שנשדדתי. תלת המימד היה רע, כואב בעיניים ובהחלט פגע בחווית הצפיה שלי עד כדי כך שהצטערתי שהלכתי לראות את הסרט.

משיחות עם חברי ועם חובבי קולנוע נוספים הבנתי שלא רק לי היתה התחושה הזו. אנשים רבים התרעמו על כך שלא ניתנה להם אפשרות בחירה בין שתי הגירסאות. כמו כן שמעתי תלונות מאנשים בעלי ראיה בעין אחת בלבד, על כך שהם גם נאלצים לשלם כסף רב יותר על הכרטיס, גם נאלצים לסבול את המשקפיים, כי בלעדיהם התמונה מטושטשת וגם לא רואים תלת מימד, כי הם רואים רק בעין אחת.

לאור זאת החלטתי לא ללכת יותר לסרטים שבהם אין אפשרות בחירה בין גירסאות תלת מימד לדו מימד. נתקלתי עכשיו בפרסומים לקראת הסרט הצרעה הירוקה, ושם, לפי מה שאני רואה, המצב דומה, ולסרט הזה איני מתכוונת לרכוש כרטיס לקולנוע.

אני כותבת לכם כדי שתדעו שחלק מהקהל שלא יגיע לסרט יעשה את זה מסיבות אלו.


בברכה,


Tags: סרטים, צרכנות
Subscribe

 • ברבור שחור - הניתוח המלא

  בשלהי 2010 עלה לאקרנים סרט בלט אימתי בשם ברבור שחור. סרטו של דארן ארונופסקי, עם נטלי פורטמן בתפקיד חייה כנינה הרקדנית. נינה היא רקדנית בלהקת בלט.…

 • סוילנט גרין

  סוילנט גרין הוא סרט מדע בדיוני משנת 1973. הם לא היו אז כל כך טובים בקונספט של סרטי מדע בדיוני. הסרט הוא סרט רע, ואני לא ממליצה לאף אחד לצפות בו.…

 • FutureWorld

  אז אתמול ראיתי את עולם העתיד, סרט ההמשך של עולם המערב עליו כתבתי לפני זמן מה. בסוף הסרט הקודם החברה שמאחורי מתחמי השעשועים היתה בצרות צרורות. כל…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments